Odpowiednia pielęgnacja włosów receptą na ich zdrowie

Wiele osób zastanawia się w jaki sposób właściwie zadbać o włosy. Jasną sprawą jest, że innej pielęgnacji wymagają one latem, gdy jest ciepło, świeci słońce. Jest to sezon urlopowy więc wiele osób wyjeżdża narażając włosy na kontakt ze słona wodą. Pozwalając im schnąć samodzielnie bez nakładania preparatów pielęgnacyjnych. Zupełnie inaczej należy dbać o włosy zimą i jesienią, gdy dni są chłodne, dżdżyste i wietrzne. Wiele osób nosi nakrycia głowy, co sprzyja przetłuszczaniu włosów i ich łamliwości. Ważna rzeczą jest również sposób mycia, a także delikatne wycieranie i modelowanie. Aby włosy zachowały pełnię blasku i witalności dobrze jest stosować szampony, odżywki i gadżety pomocne przy modelowaniu włosów, których ofertę zawiera aktualny katalog oriflame jaki oferuje konsultantka. Pełen wachlarz produktów dostępny jest on-line w sklepie internetowym, do którego każdy może się zapisać. Aby je zobaczyć odwiedź stronę agnieszkakowal.pl

kobietaWażne przy odpowiedniej pielęgnacji jest to aby włosy umyć dwa razy. Pierwsze mycie spłukuje z włosów pozostałości kosmetyków, które ułatwiają stylizację. Drugie zaś umożliwia oczyszczanie skóry głowy co pozytywnie wpływa na spowolnienie procesu wytwarzania serum i włosy wolniej się przetłuszczają, fryzura pozostaje świeża na dłużej.

Jeśli włosy puszą się, należy pamiętać, by suszyć je właściwie, tzn. z „włosem”. Suszenie z góry powoduje domknięcie łusek włosa co sprawi, że włosy staną się bardziej błyszczące i wyglądać będą o wiele zdrowiej niż włosy pozbawione blasku.

Innym sposobem na niezdyscyplinowane pasma i rozdwojone końcówki jest wgniecenie w nie kremu do rąk lub olejku. Włosy będą obciążone i przestaną się puszyć. Specjalny olejek do włosów z serii Eleo znajduje się w katalogu Oriflame. Stanowi on ukoronowanie każdego rytuału mycia włosów, zapewni im gładkość i zdyscyplinowanie.

Podobne Wpisy: